Fundacja UNA Patent na Moc

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa

Parter projektu

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa

Logo-2-1024x399

Parter projektu

Logo-3-1024x399

Nieodpłatny Program "Patent na MOC 2"

Nieodpłatny Program "Patent na MOC 2"

Dla osób doświadczających przemocy domowej.

Jeżeli:

 • Doświadczasz krzywdy ze strony bliskich
 • Ktoś z bliskich ma przewagę i ją wykorzystuje przeciw Tobie
 • Bolesne doświadczenia, również te z przeszłości, przytłaczają, i czujesz, że niewiele się zmienia
 • Widzisz, co się dzieje wokół i czujesz złość, bezsilność
 • Chcesz odzyskać wpływ, spokój i bezpieczeństwo
 • Chcesz umieć stawiać granice i myśleć o sobie lepiej
Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Za przemoc zawsze jest odpowiedzialna osoba, która ją stosuje. Samo zjawisko przemocy jest procesem i ma swoje wikłające cykle. To jest coś, co narasta, coś, co zaczyna się od bardzo niewinnych gestów, od bardzo niewinnych zachowań, a potem eskaluje. Gdzieś tracimy ten moment, kiedy zaczynamy z siebie rezygnować.

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Za przemoc zawsze jest odpowiedzialna osoba, która ją stosuje. Samo zjawisko przemocy jest procesem i ma swoje wikłające cykle. To jest coś co narasta, coś co zaczyna się od bardzo niewinnych gestów, od bardzo niewinnych zachowań, a potem eskaluje. Gdzieś tracimy ten ten moment, kiedy zaczynamy z siebie rezygnować.

Program w pigułce

Dla kogo:

Pomożemy Ci:

Korzyści dla Ciebie:

Dlaczego my?

Przemoc domowa ma różne formy. To nie tylko przemoc fizyczna ale też psychiczna, seksualna, ekonomiczna i zaniedbanie. Dotyka wszystkich bez wyjątku: rodzin, kobiet, mężczyzn, dzieci, osoby starsze, młodsze, występuje w różnych kulturach, nie zna granic i wszędzie działa podobnie. Zawiera intencję, wykorzystuje przewagę, by podporządkować sobie inną osobę lub osoby będące w relacji powodując u nich cierpienia fizyczne i psychiczne.   

„Patent na MOC 2” (2021-2024) jest kontynuacją realizowanego razem z Fundacją A.R.T. programu „Patent na MOC” (2018-2020). Nasze działania kierujemy ku osobom, które doświadczały i doświadczają przemocy domowej aktualnie oraz osobom, które zetknęły się już z działaniami pomocowymi i interwencyjnymi służb i chcą wiedzieć i potrafić więcej – być bardziej skutecznymi w swoich działaniach.

Nie bez powodu używamy określeń „patent” i „moc”. Słowo „patent” zawiera w sobie ładunek możliwości, kompetencji, pewności, jest też potocznie rozumiane jako „sposób na…”, „klucz”, „własna, unikalna umiejętność”. W naszym programie osoby odzyskują tę osobistą MOC, tę, którą odbiera przemoc. Przywrócenie MOCY jawi się jako krok dalej niż tylko przeciwstawienie i przełamanie zjawiska przemocy domowej, daje potencjał, trwałość i możliwości dalszego rozwoju kompetencji osobistych.

Uczestnicy poprzednich edycji o programie

Jak będziemy pracować?

W pracowni Fundacji UNA przy ul. Nowolipki 19/1 w ramach projektu oferujemy:

 • Psychologiczne konsultacje indywidualne dla osób doświadczających przemocy domowej.
 • Cykliczne grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej.
 • Warsztaty i wykłady dla osób doświadczających przemocy domowej.

Razem pracujemy w myśl zasady „poznaję, wykorzystuję, doskonalę”. W pracy koncentrujemy się m.in. na nabywaniu praktycznych umiejętności radzenia sobie w sytuacji przemocy domowej, poznawaniu metod odpierania agresji, stawiania granic, efektywnej komunikacji, realizacji swoich celów i potrzeb, wzmacniania swoich zasobów i mocnych stron.

Na spotkaniach indywidualnych i w małych grupach, wśród tych, którzy mają podobne problemy  i z prowadzącymi, którzy profesjonalnie od lat wspierają innych w radzeniu sobie z przemocą, wśród szacunku i akceptacji, wspólnie szukając najlepszego rozwiązania – tak szybko, jak to możliwe.

Zobacz, co o nas mówią

Wika Wieczorek
Wika Wieczorek
2023-11-15
Pan Robert to fantastyczny człowiek pełen pasji, zaangażowania i empatii. swoimi uwagami trafia zawsze w punkt. potrafi świetnie naprowadzić na odpowiednie rozwiązanie problemu, stwarza bezpieczną atmosferę i pozwala otworzyć się ze swoimi problemami bez krępacji. Pana Roberta mogę polecić z całego serca. no i ma świetne buty 😉
ZiP# 10
ZiP# 10
2022-12-22
Fundacja Una to moja "mekka", miejsce gdzie znalazłem zrozumienie, akceptację i przede wszystkim pełne wsparcie. Poznałem tutaj wiele wartościowych osób podobnych do mnie. Robert to człowiek z powołaniem, bardzo zaangażowany i skupiony na drugim człowieku i jego problemach. Ma w sobie pełno empatii, bardzo uważnie słucha i sprawia, że zawsze ze spotkań wychodzę z pozytywną energią i nadzieją. Tworzy atmosferę przyjacielską, wzbudza zaufanie i łatwo się przy nim otworzyć. Nie tylko terapeuta, ale przede wszystkim przyjaciel. Genialny człowiek i miejsce! 😉
Karolina Gajewska
Karolina Gajewska
2022-12-18
Polecam z całego serca. Miejsce, w którym można odnaleźć zrozumienie, wsparcie i empatię. Miejsce, w którym czujemy się ważni, a nasze problemy nie są bagatelizowane czy umniejszane. Robert jest człowiekiem z misją, praca z człowiekiem to Jego pasja, co czuć już od pierwszej wizyty.
A. Buk
A. Buk
2022-11-10
Prawdziwa, praktyczna pomoc w sytuacjach podbramkowych. Błyskotliwa analiza, trafne pytanie pozwalają sprawnie dochodzić do celu jakim jest meritum problemu. Skuteczna pomoc, gorąco polecam!
Anna Dominiak
Anna Dominiak
2022-10-29
Pan Robert jest świetnym słuchaczem. Zawsze stoi po stronie klienta i próbuje zrozumieć daną sytuację życiową z różnych perspektyw. O tym fachowym wsparciu dowiedziałam się od znajomej, sama też poleciłam pana Roberta koleżance i wiem, że jest bardzo zadowolona. Także, jeśli ktoś przechodzi trudniejszy moment w życiu, gdzie zwykła rozmowa z rodziną i przyjaciółmi już nie skutkuje, to pan Robert może pomóc fachową wiedzą.
She
She
2022-06-06
Pierwsza wizyta z p. Robertem i od razu chce się żyć. Uważnie słucha, nie przerywa, pełen ciepła, zaangażowania. Widać, że lubi to co robi. Na kolejna wizytę czekam z niecierpliwością, nawet nie wiem kiedy zleciała ta godzina. Jestem wdzięczna, że są tacy ludzie i fundacje, dzięki którym życie może być chodź troszkę lepsze i łatwiejsze. Serdecznie pozdrawiam IZ.
Emilia Łazarowicz
Emilia Łazarowicz
2022-05-11
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z panem Robertem. Profesjonalnie podchodzi do klienta, ponieważ widzi w kliencie człowieka, traktuje klienta jak człowieka i chce mu pomóc. Skupia się na problemie klienta, przygląda się jego sytuacji i zadaje trafne pytania. Każda wizyta i spotkanie to jeden mały kroczek na dalszej drodze. Polecam!
Alisa Miładowska
Alisa Miładowska
2022-04-15
Bardzo polecam
Martyna Zagajewska
Martyna Zagajewska
2022-02-10
Bardzo polecam kontakt z Panem Robertem z Fundacji UNA. W mojej opinii wyróżnia się uważnym słuchaniem, empatią, zaangażowaniem, holistycznym podejściem do człowieka, życzliwością, optymizmem, kompetencjami, w tym aktualną wiedzą. Profesjonalny terapeuta!
Martyna
Martyna
2021-12-30
Fantastyczne miejsce. Pracujący tam profesjonaliści pomagają przezwyciężyć kryzysy, a wszystko to w przyjaznej atmosferze. Polecam serdecznie 🙂

Warunki uczestnictwa

 • Program dostępny jest dla osób mieszkających w Warszawie
 • Program jest nieodpłatny – finansowany ze środków m. st. Warszawy

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Adres

ul. Nowolipki 19/1
00-401 Warszawa
(wejście po schodkach w bluszczu, z ulicy Nowolipki)

Telefon

+48 665 830 618
poniedziałek-piątek w godzinach 09:00 – 18:00

Email

biuro@fundacjauna.pl

Facebook

facebook.com/FundacjaUna

Skype

Fundacja UNA Robert Smyczyński

Adres

ul. Nowolipki 19/1
00-401 Warszawa
(wejście po schodkach w bluszczu, z ulicy Nowolipki)

Telefon

+48 665 830 618
poniedziałek-piątek w godzinach 09:00 – 18:00

Email

biuro@fundacjauna.pl

Facebook

facebook.com/FundacjaUna

Skype

Fundacja UNA Robert Smyczyński