Fundacja UNA Spokój

Nieodpłatny Program "Spokój"

Głównie dla osób stosujących przemoc.

Jeżeli:

• Zmagasz się z konsekwencjami stosowania przemocy
  • Masz problemy z własna agresją, stosujesz przemoc
  • Czujesz, że nie radzisz sobie
  • Czujesz, że niewiele się zmienia lub inaczej nie potrafisz
  • Chcesz  realizować swoje potrzeby bez szkód w otoczeniu
  • Chcesz odzyskać wpływ, bezpieczeństwo i spokój
Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

W bezpiecznej przestrzeni, wsparci wiedzą i doświadczeniem specjalistów, beneficjenci naszych działań poznają samych siebie, swoje mocne strony, uczą się, jak pozytywnie wpływać na siebie i innych, nie krzywdząc jednocześnie. Planują i wprowadzają zmiany w życiu swoim i otoczeniu, w którym żyją.

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

W bezpiecznej przestrzeni, wsparci wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów beneficjenci naszych działań poznają siebie samych, swoje mocne strony, uczą się jak pozytywnie wpływać na siebie i innych, nie krzywdząc jednocześnie. Planują i wprowadzają zmiany w życiu swoim i otoczeniu, w którym żyją.

Program w pigułce

Dla kogo:

Pomożemy Ci:

Korzyści dla Ciebie:

Dlaczego my?

„SPOKÓJ” to autorski program Fundacji UNA, który powstał na bazie wieloletnich, praktycznych doświadczeń w pracy ze specjalistami pomagającymi osobom uwikłanym w zjawisko przemocy w rodzinie na terenie całej Polski oraz beneficjentami wspieranymi w naszej pracowni w Warszawie. Od ponad 12 lat pomagamy i edukujemy zarówno osoby pokrzywdzone przemocą, jak i stosujące przemoc, ale również specjalistów pracujących ze zjawiskiem przemocy w rodzinie, realizując interdyscyplinarne szkolenia i warsztaty.

Dzięki tym doświadczeniom stale, realnie, skutecznie, wielowymiarowo i w sposób zindywidualizowany wspieramy naszych beneficjentów we wprowadzaniu zmian w ich życiu. Wciąż poznajemy potrzeby naszych beneficjentów i jedna szczególnie często wybrzmiewa – spokój, stąd nazwa naszego programu. „SPOKÓJ” to miejsce do którego bardzo często zmierzają zarówno osoby doświadczające i stosujące przemoc, jednak drogami jakże odmiennymi.

0 +
Lat doświadzczenia
0 +
Beneficjentów

Jak będziemy pracować?

Wspierając i wspólnie szukając najlepszego rozwiązania. Pracujemy tak szybko, jak to konieczne i wystarczające oraz tak, „by nie zostawiać śladu w życiu uczestników naszych programów”. Razem nie tylko przeciwstawiamy się przemocy, ale przede wszystkim ją zastępujemy – tym, co działa i nie krzywdzi.

Z szacunkiem i indywidualnym podejściem (oddzielnie osoby doświadczające przemocy i ją stosujące), na spotkaniach indywidualnych i w małych grupach, wśród tych, którzy mają podobne problemy i z prowadzącymi, którzy zawodowo od lat wspierają innych, według zasady: poznaję, wykorzystuję i doskonalę.

Zapraszamy na:

• Konsultacje indywidualne
  • Terapię indywidualną
  • Warsztaty umiejętności psychospołecznych

Zobacz, co o nas mówią

She
2022-06-06
Pierwsza wizyta z p. Robertem i od razu chce się żyć. Uważnie słucha, nie przerywa, pełen ciepła, zaangażowania. Widać, że lubi to co robi. Na kolejna wizytę czekam z niecierpliwością, nawet nie wiem kiedy zleciała ta godzina. Jestem wdzięczna, że są tacy ludzie i fundacje, dzięki którym życie może być chodź troszkę lepsze i łatwiejsze. Serdecznie pozdrawiam IZ.
Emilia Łazarowicz
2022-05-11
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z panem Robertem. Profesjonalnie podchodzi do klienta, ponieważ widzi w kliencie człowieka, traktuje klienta jak człowieka i chce mu pomóc. Skupia się na problemie klienta, przygląda się jego sytuacji i zadaje trafne pytania. Każda wizyta i spotkanie to jeden mały kroczek na dalszej drodze. Polecam!
Alisa Miładowska
2022-04-15
Bardzo polecam
Martyna Zagajewska
2022-02-10
Bardzo polecam kontakt z Panem Robertem z Fundacji UNA. W mojej opinii wyróżnia się uważnym słuchaniem, empatią, zaangażowaniem, holistycznym podejściem do człowieka, życzliwością, optymizmem, kompetencjami, w tym aktualną wiedzą. Profesjonalny terapeuta!
Adam Bąk
2022-01-11
Razem z UNĄ znalazłem w sobie to, co najlepsze 🙂 Szczerze polecam!
Martyna
2021-12-30
Fantastyczne miejsce. Pracujący tam profesjonaliści pomagają przezwyciężyć kryzysy, a wszystko to w przyjaznej atmosferze. Polecam serdecznie 🙂
Piotrek Moskalik
2021-12-16
Fundacja Una to wspaniałe miejsce, gdzie otrzymasz pomoc w trudnej sytuacji życiowej. Pracują tam otwarty i przyjaźni ludzie. Polecam z całego serca 🙂
Kasia Okulska
2021-01-26
Bardzo przyjazne miejsce wraz z przemiłymi osobami ram pracującymi 😊

• Program dostępny jest dla osób z całej Polski
  • Program jest nieodpłatny – finansowany ze środków własnych Fundacji UNA

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

ul. Nowolipki 19/1
(wejście po schodkach w bluszczu, z ulicy Nowolipki)

poniedziałek-piątek w godzinach 09:00 – 19:00

biuro@fundacjauna.pl