Fundacja UNA Spokój

Nieodpłatny Program "Spokój"

Nieodpłatny Program "Spokój"

Głównie dla osób stosujących przemoc.

Jeżeli:

 • Zmagasz się z konsekwencjami stosowania przemocy 
 • Masz problemy z własna agresją, stosujesz przemoc
 • Czujesz, że nie radzisz sobie
 • Czujesz, że niewiele się zmienia lub inaczej nie potrafisz
 • Chcesz  realizować swoje potrzeby bez szkód w otoczeniu
 • Chcesz odzyskać wpływ, bezpieczeństwo i spokój
Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

W bezpiecznej przestrzeni, wsparci wiedzą i doświadczeniem specjalistów, beneficjenci naszych działań poznają samych siebie, swoje mocne strony, uczą się, jak pozytywnie wpływać na siebie i innych, nie krzywdząc jednocześnie. Planują i wprowadzają zmiany w życiu swoim i otoczeniu, w którym żyją.

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

W bezpiecznej przestrzeni, wsparci wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów beneficjenci naszych działań poznają siebie samych, swoje mocne strony, uczą się jak pozytywnie wpływać na siebie i innych, nie krzywdząc jednocześnie. Planują i wprowadzają zmiany w życiu swoim i otoczeniu, w którym żyją.

Program w pigułce

Dla kogo:

Pomożemy Ci:

Korzyści dla Ciebie:

Dlaczego my?

„SPOKÓJ” to autorski program Fundacji UNA, który powstał na bazie wieloletnich, praktycznych doświadczeń w pracy ze specjalistami pomagającymi osobom uwikłanym w zjawisko przemocy domowej na terenie całej Polski oraz beneficjentami wspieranymi w naszej pracowni w Warszawie. Od ponad 12 lat pomagamy i edukujemy zarówno osoby pokrzywdzone przemocą, jak i stosujące przemoc, ale również specjalistów pracujących ze zjawiskiem przemocy domowej, realizując interdyscyplinarne szkolenia i warsztaty.

Dzięki tym doświadczeniom stale, realnie, skutecznie, wielowymiarowo i w sposób zindywidualizowany wspieramy naszych beneficjentów we wprowadzaniu zmian w ich życiu. Wciąż poznajemy potrzeby naszych beneficjentów i jedna szczególnie często wybrzmiewa – spokój, stąd nazwa naszego programu. „SPOKÓJ” to miejsce do którego bardzo często zmierzają zarówno osoby doświadczające i stosujące przemoc, jednak drogami jakże odmiennymi.

0 +
Lat doświadzczenia
0 +
Beneficjentów

Jak będziemy pracować?

Wspierając i wspólnie szukając najlepszego rozwiązania. Pracujemy tak szybko, jak to konieczne i wystarczające oraz tak, „by nie zostawiać śladu w życiu uczestników naszych programów”. Razem nie tylko przeciwstawiamy się przemocy, ale przede wszystkim ją zastępujemy – tym, co działa i nie krzywdzi.

Z szacunkiem i indywidualnym podejściem (oddzielnie osoby doświadczające przemocy i ją stosujące), na spotkaniach indywidualnych i w małych grupach, wśród tych, którzy mają podobne problemy i z prowadzącymi, którzy zawodowo od lat wspierają innych, według zasady: poznaję, wykorzystuję i doskonalę.

Zapraszamy na:

 • Konsultacje indywidualne
 • Terapię indywidualną
 • Warsztaty umiejętności psychospołecznych

Zobacz, co o nas mówią

Wika Wieczorek
Wika Wieczorek
2023-11-15
Pan Robert to fantastyczny człowiek pełen pasji, zaangażowania i empatii. swoimi uwagami trafia zawsze w punkt. potrafi świetnie naprowadzić na odpowiednie rozwiązanie problemu, stwarza bezpieczną atmosferę i pozwala otworzyć się ze swoimi problemami bez krępacji. Pana Roberta mogę polecić z całego serca. no i ma świetne buty 😉
ZiP# 10
ZiP# 10
2022-12-22
Fundacja Una to moja "mekka", miejsce gdzie znalazłem zrozumienie, akceptację i przede wszystkim pełne wsparcie. Poznałem tutaj wiele wartościowych osób podobnych do mnie. Robert to człowiek z powołaniem, bardzo zaangażowany i skupiony na drugim człowieku i jego problemach. Ma w sobie pełno empatii, bardzo uważnie słucha i sprawia, że zawsze ze spotkań wychodzę z pozytywną energią i nadzieją. Tworzy atmosferę przyjacielską, wzbudza zaufanie i łatwo się przy nim otworzyć. Nie tylko terapeuta, ale przede wszystkim przyjaciel. Genialny człowiek i miejsce! 😉
Karolina Gajewska
Karolina Gajewska
2022-12-18
Polecam z całego serca. Miejsce, w którym można odnaleźć zrozumienie, wsparcie i empatię. Miejsce, w którym czujemy się ważni, a nasze problemy nie są bagatelizowane czy umniejszane. Robert jest człowiekiem z misją, praca z człowiekiem to Jego pasja, co czuć już od pierwszej wizyty.
A. Buk
A. Buk
2022-11-10
Prawdziwa, praktyczna pomoc w sytuacjach podbramkowych. Błyskotliwa analiza, trafne pytanie pozwalają sprawnie dochodzić do celu jakim jest meritum problemu. Skuteczna pomoc, gorąco polecam!
Anna Dominiak
Anna Dominiak
2022-10-29
Pan Robert jest świetnym słuchaczem. Zawsze stoi po stronie klienta i próbuje zrozumieć daną sytuację życiową z różnych perspektyw. O tym fachowym wsparciu dowiedziałam się od znajomej, sama też poleciłam pana Roberta koleżance i wiem, że jest bardzo zadowolona. Także, jeśli ktoś przechodzi trudniejszy moment w życiu, gdzie zwykła rozmowa z rodziną i przyjaciółmi już nie skutkuje, to pan Robert może pomóc fachową wiedzą.
She
She
2022-06-06
Pierwsza wizyta z p. Robertem i od razu chce się żyć. Uważnie słucha, nie przerywa, pełen ciepła, zaangażowania. Widać, że lubi to co robi. Na kolejna wizytę czekam z niecierpliwością, nawet nie wiem kiedy zleciała ta godzina. Jestem wdzięczna, że są tacy ludzie i fundacje, dzięki którym życie może być chodź troszkę lepsze i łatwiejsze. Serdecznie pozdrawiam IZ.
Emilia Łazarowicz
Emilia Łazarowicz
2022-05-11
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z panem Robertem. Profesjonalnie podchodzi do klienta, ponieważ widzi w kliencie człowieka, traktuje klienta jak człowieka i chce mu pomóc. Skupia się na problemie klienta, przygląda się jego sytuacji i zadaje trafne pytania. Każda wizyta i spotkanie to jeden mały kroczek na dalszej drodze. Polecam!
Alisa Miładowska
Alisa Miładowska
2022-04-15
Bardzo polecam
Martyna Zagajewska
Martyna Zagajewska
2022-02-10
Bardzo polecam kontakt z Panem Robertem z Fundacji UNA. W mojej opinii wyróżnia się uważnym słuchaniem, empatią, zaangażowaniem, holistycznym podejściem do człowieka, życzliwością, optymizmem, kompetencjami, w tym aktualną wiedzą. Profesjonalny terapeuta!
Martyna
Martyna
2021-12-30
Fantastyczne miejsce. Pracujący tam profesjonaliści pomagają przezwyciężyć kryzysy, a wszystko to w przyjaznej atmosferze. Polecam serdecznie 🙂

Warunki uczestnictwa

 • Program dostępny jest dla osób z całej Polski
 • Program jest nieodpłatny – finansowany ze środków własnych Fundacji UNA

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Adres

ul. Nowolipki 19/1
00-401 Warszawa
(wejście po schodkach w bluszczu, z ulicy Nowolipki)

Telefon

+48 665 830 618
poniedziałek-piątek w godzinach 09:00 – 18:00

Email

biuro@fundacjauna.pl

Facebook

facebook.com/FundacjaUna

Skype

Fundacja UNA Robert Smyczyński

Adres

ul. Nowolipki 19/1
00-401 Warszawa
(wejście po schodkach w bluszczu, z ulicy Nowolipki)

Telefon

+48 665 830 618
poniedziałek-piątek w godzinach 09:00 – 18:00

Email

biuro@fundacjauna.pl

Facebook

facebook.com/FundacjaUna

Skype

Fundacja UNA Robert Smyczyński